ÜYE OL

BAŞVURU

ÜYE OL2019-06-08T13:16:19+00:00

BAŞVURU

Esasen basın özgürlüğüne bağlı olarak bizim hukukumuzda basın kuruluşlarının ve basın mensuplarının uymak zorunda oldukları belirli bir “ilkeler metni” bulunmamaktadır. Doğal olarak basın kuruluşları ve basın mensupları açısından genel hukuk kurallarının ötesinde hukuken bağlayıcı nitelikte herhangi bir ilke veya kural bulunmamaktadır.

BİREYSEL

Aday ilkelerimizde belirtilen sadakatle yerine getirme görevini görürler. Gazeteci, her ülkenin genel kanunları dahilinde mesleki konularda yalnızca meslektaşlarının yargı yetkisini, hükümetlerin veya başkalarının her türlü müdahalesini ortadan kaldırmak için kabul edecektir.

KURUM

Kurumlar ilkelerimizde yer alan, sadakatle yerine getirme görevini görürler. Kurumlar, her ülkenin genel kanunları dahilinde mesleki konularda yalnızca meslektaşlarının yargı yetkisini, hükümetlerin veya başkalarının her türlü müdahalesini ortadan kaldırmak için kabul edecektir.

Ön başvurunuzu buradan yapabilirsiniz!

Gerçek başvuru formunu yan tarafta bulunan linke dokunarak indirin, doldurun ve ıslak imzalı ve fotoğraflı olarak genel merkezimize iadeli taahhütlü gönderin.

BAŞVURU FORMU İNDİRİN

Bu güne kadar…

Kurulduğumuz günden bu yana başvurularımızın dünyanın her bir köşesinden kartopu misali büyümesi bizi yarınlar için daha güçlü kılıyor.

0
GAZETECİ
0
TELEVİZYONCULAR
0
DERNEK